Lahjoitettavan summan tulee olla yli 1 euron

Osallistujat ja sijoitukset: MM disco, 15.-18.9.

Discotanssin MM-kilpailut pidetään 15.-18.9.2022 Katrineholmissa, Ruotsissa.

Suomea edustavat seuraavat teokset:

MM disco dance soolo lapset female:
Saaga Asunmaa
Lotta Hallamaa
Netta Hannikainen
Neelia Halonen
Essi Jokela
Tinja Jormakka
Frida Leppä
Eerika Mäkelä
Nanni Näyhä
Ilona Saarela
Minttu Salmi
Venla Salo
Ilona Suvanto
Mea Vainio

MM disco dance soolo juniorit1 female:
Elin Casagrande
Kira Hagros
Nella Hannikainen
Ava Heinikangas
Adelina Helin
Lyneth Hirvelä
Lara Juuti
Oona Kalliala
Helmi Mäki
Essi Niittymäki
Lily Nyholm
Juulia Virtanen
Neea Visuri

MM disco dance soolo juniorit2 female:
Toini Antila
Ines Blomqvist
Emma Erkkonen
Neela Helemäki
Liisa Hyryläinen
Elisa Knuutila
Lydia Koskinen
Belia Lemberg
Nelly Lehtonen
Saara Myllykangas
Saimi Niemelä
Fiona Oikarinen
Ida Peltola
Rachel Rafkin
Emilia Rantakari
Elle-alina Tetri
Viivi Vainikainen
Jenna Virta

MM disco dance soolo adults1A female:
Rebecca Campbell
Erika Heikkilä
Martina Helin
Anne Jokinen
Anni Kalliala
Sara Rautiainen
Aamu Redsven
Jenna Toivanen
Kira Vapaavuori
Vilma Virtanen
Sanni Åberg

MM disco dance soolo adults1B female:
Henna Ek
Juulia Koskinen
Noora Kuronen
Miisa Palkoranta
Pinja Peltovako
Anniina Salonen

MM disco dance duo lapset:
Neelia Halonen/Netta Hannikainen
Essi Jokela/Venla Salo
Tinja Jormakka/Minttu Salmi
Milja-Sofia Karjalainen/Saaga Asunmaa
Anni Laitila/Nanni Näyhä
Eerika Mäkelä/Ilona Suvanto

MM disco dance duo juniorit1:
Elin Casagrande/Frida Leppä
Lara Juuti/Adelina Helin
Oona Kalliala/Stella Salmi
Lily Nyholm/Linda Hemling
Juulia Virtanen/Helmi Mäki
Neea Visuri/Ava Heinikangas

MM disco dance duo juniorit2:
Toini Antila/Nelly Lehtonen
Emma Erkkonen/Viivi Vainikainen
Liisa Hyryläinen/Saara Myllykangas
Ida Peltola/Elisa Knuutila
Rachel Rafkin/Stella Lindholm
Emilia Rantakari/Elle-alina Tetri

MM disco dance duo aikuiset1 female:
Erika Heikkilä/Anni Kalliala
Noora Kuronen/Henna Ek
Henni Kyllönen/Vilma Virtanen
Eevi Rauha/Ina Vannesluoma
Kira Vapaavuori/Oona Vannesluoma
Sanni Åberg/Juulia Koskinen

MM disco dance pienryhmä lapset:
2paDance Sapphire Kids
CityDiscoMinit Hyper

MM disco dance pienryhmä juniorit:
2paDance Shine
2paDance Super
Team CD Supreme

MM disco dance pienryhmä aikuiset1:
2paDancers
2paDance Stars
Troublemakers

MM disco dance muodostelma aikuiset1:
2paDancers

MM disco dance freestyle soolo juniorit1 female:
Lyneth Hirvelä
Juulia Virtanen

MM disco dance freestyle soolo aikuiset female:
Mette Palkoranta
Sara Rautiainen

Dance Star disco dance soolo mini kids female:
Silvia Nyholm
Elisa Virtanen

FDO ry toivottaa tsemppiä koko maajoukkueelle!