Lahjoitettavan summan tulee olla yli 1 euron

Kv-mitalistit

MM-, EM- ja World Cup -mitalistit

2019

MM 2. Caribbean Show pienryhmä juniorit Reggaeton Juniors
EM 1. Jazz pienryhmä aikuiset DCA Ensemble (Jazz)
EM 1. Nyky duo juniorit Ansaharju Oona & Janatuinen Anina
EM 2. Nyky duo aikuiset Janatuinen Yasmin & Mäenpää Elsa
EM 2. Nyky pienryhmä aikuiset DCA Ensemble (Modern)
EM 2. Nyky muodostelma aikuiset DCA Ensemble
MM 2. Disco Dance soolo lapset tytöt Kalliala Oona
MM 3. Disco Dance duo aikuiset female Convertino Sofia & Kokkonen Saima
EM 1. Show pienryhmä aikuiset2 DCA Jewel Ladies
WCup 1. Baletti duo aikuiset Torkkel Liinu & Lehtinen Aada
WCup 1. Baletti pienryhmä aikuiset Dance School 1st Step
WCup 2. Nyky pienryhmä aikuiset Glorious
EM 1. Disco duo aikuiset female Convertino Sofia & Kokkonen Saima
MM 1. Latin Show pienryhmä aikuiset2 passion4dance
MM 2. Latin Show pienryhmä aikuiset 2 Grande Mamas
MM 2. Synchro Dance pienryhmä aikuiset2 Grande Mamas
MM 3. Show soolo juniorit pojat Voitila Werneri
MM 2. Nyky soolo naiset Janatuinen Yasmin
MM 1. Nyky duo aikuiset Janatuinen Yasmin & Mäenpää Elsa
MM 2. Nyky pienryhmä lapset Dancefina Academy
MM 1. Nyky pienryhmä juniorit Dancefina Academy
MM 2. Nyky pienryhmä aikuiset DCA Ensemble (Modern)
MM 1. Nyky pienryhmä aikuiset2 Team Attitude Ladies
MM 1. Nyky muodostelma juniorit Dancefina Academy
MM 3. Nyky muodostelma aikuiset DCA Ensemble
MM 1. Nyky muodostelma aikuiset2 Sweet and Sour
MM 1. Jazz pienryhmä juniorit Dancefina Academy

2018

MM 1. Latin Show pienryhmä juniorit Latin Unity
EM 3. Disco dance duo aikuiset female Convertino Sofia & Kokkonen Saima
EM 2. Disco dance freestyle soolo jr tytöt Palkoranta Mette
MM 3. Show soolo juniorit pojat Voitila Waltteri
MM 3. Show duo juniorit  Erkkilä Annika & Voitila Waltteri
MM 1. Show pienryhmä juniorit Dancefina Academy
MM 2. Show muodostelma juniorit Dancefina Academy
MM 3. Show muodostelma juniorit StepUp Team Mirror
MM 3. Disco dance duo juniorit Salo Matilda & Virtanen Ellen
MM 3. Disco dance freestyle soolo jr tytöt Vannesluoma Oona
WCup 1. Productions Nummelan Tanssiopisto Prodateam
EM 3. Jazz soolo lapset tytöt Janatuinen Anina
EM 1. Jazz soolo miehet Komulainen Alex
EM 2. Jazz duo juniorit Saukkola Siivi & Viinikkala Ines
EM 3. Jazz duo juniorit Aura Aino & Höglund Mimosa
EM 1. Jazz pienryhmä juniorit DCA Ensemble
EM 1. Jazz pienryhmä aikuiset2 DCA Encore
EM 2. Jazz pienryhmä aikuiset2 Seven
EM 3. Moderni soolo naiset Janatuinen Yasmin
EM 1. Moderni soolo miehet Komulainen Alex
EM 2. Moderni duo juniorit Haavisto Ina & Mäntylä Nea
EM 3. Moderni duo juniorit Kaskinen Olivia & Karvonen Matlena
EM 1. Moderni pienryhmä juniorit DSF Elukat
EM 3 Moderni pienryhmä juniorit DCA Team Aqua
EM 3 Moderni pienryhmä aikuiset Catharsis
EM 1. Moderni muodostelma juniorit DCA Team Butterfly
EM 2. Moderni muodostelma aikuiset2 DCA Encore
WCu 3. Show pienryhmä juniorit 1st Step
MM 2. Hip hop duo aikuiset Ahonen Eerika & Vesander Jasmir
MM 3. Hip hop pienryhmä aikuiset2 Midland Crew & Jyväskylän Tanssiopisto
MM 3. Jazz soolo lapset tytöt Janatuinen Anina
MM 1. Jazz duo aikuiset Komulainen Alex & Janatuinen Yasmin
MM 1. Jazz pienryhmä aikuiset2 DCA Encore
MM 1. Nyky soolo lapset tytöt Janatuinen Anina
MM 2. Nyky soolo naiset Janatuinen Yasmin
MM 2. Nyky soolo juniorit pojat Voitila Waltteri
MM 3. Nyky soolo juniorit pojat Voitila Werneri
MM 2. Nyky duo juniorit Heikinheimo Sara & Voitila Werneri
MM 3. Nyky duo aikuiset Komulainen Alex & Janatuinen Yasmin
MM 1. Nyky muodostelma juniorit Dancefina Academy

2017

MM 2. Caribbean show pienryhmä juniorit Reggaeton Juniors
EM 2. Disco dance freestyle soolo juniorit Mette Palkoranta
EM 2. Disco dance pienryhmä aikuiset 2paDance Stars
MM 1. Hip hop pienryhmä aikuiset2 Hot Cakes Originals
WCup 3. Moderni pienryhmä aikuiset 1st Step Momentum
WCup 1. Baletti pienryhmä juniorit 1st Step
WCup 2. Baletti duo aikuiset Salonen Anna & Siliämaa Jonna
WCup 1. Baletti duo aikuiset Reiner-Salonen Dany & Miller Bradley
WCup 2. Baletti soolo juniorit tytöt Roosa Heiska
EM 1. Show pienryhmä aikuiset2 Delany
MM 1. Disco dance pienryhmä aikuiset 2paDance Stars
MM 3. Moderni pienryhmä juniorit Dancefina Academy Juniors
MM 1. Moderni pienryhmä aikuiset2 6th Sense
MM 3. Moderni pienryhmä aikuiset2 Dancefina Dames
MM 1. Moderni muodostelma aikuiset2 CityLadies
MM 2. Jazz soolo miehet Alex Komulainen
MM 2. Latin Show duo juniorit Korkeamäki Nea & Ruutu Sanni
MM 3. Latin Show duo juniorit Luttinen Miko & Luttinen Mikke
MM 2. Latin Show pienryhmä aikuiset Latin Actions
MM 1. Latin Show pienryhmä aikuiset2 Danza Sueno
MM 2. Latin Show pienryhmä aikuiset2 Grande Mamas
MM 2. Disco dance duo aikuiset Janina Ilkka & Saima Kokkonen

2016

MM 3. Disco dance freestyle soolo juniorit tytöt Mette Palkoranta
MM 1. Moderni muodostelma aikuiset2 Sweet and Sour
MM 3. Moderni muodostelma aikuiset2 ShowMamas
MM 3. Moderni pienryhmä aikuiset2 Team ÄMMÄ
MM 3. Moderni soolo lapset pojat Verneri Woitila
MM 2. Jazz muodostelma aikuiset2 Comeback
MM 3. Jazz muodostelma juniorit DCA Snow Team
MM 1. Jazz pienryhmä aikuiset2 Team 6th Sence
MM 3. Jazz pienryhmä aikuiset2 Dancing Fools
MM 1. Latin Show pienryhmä aikuiset2 Cavaljeros
MM 2. Latin Show pienryhmä aikuiset2 CityChicas
MM 3. Latin Show pienryhmä aikuiset2 Latin Chicas
MM 1. Latin Show pienryhmä aikuiset The Latin Collection
MM 3. Latin Show pienryhmä aikuiset Latin Actions
MM 3. Latin Show pienryhmä juniorit Pink Diamonds
MM 2. Caribbean Show pienryhmä aikuiset JaMam’s Cats
EM 3. Show pienryhmä juniorit 2paDance Juniors
EM 1. Show pienryhmä lapset 2paDance Kids
EM 3. Show soolo lapset pojat Eemil Halonen
WCup 2. Moderni duo aikuiset Salonen Anna & Siliämää Jonna
WCup 3. Moderni duo aikuiset Lepistö Lisa & Myllyoja Veera
WCup 3. Moderni duo juniorit Kemppi Rosa & Tiira Aura
WCup 1. Moderni duo lapset Pakkanen Jessica & Väkevä Viivi
WCup 1. Jazz pienryhmä aikuiset Let’s Jam
WCup 1. Baletti duo aikuiset Salonen Anna & Siliämaa Jonna
WCup 1. Baletti soolo miehet Juho Rajamäki
EM 1. Disco dance freestyle soolo juniorit tytöt Mette Palkoranta
EM 2. Disco dance pienryhmä aikuiset SDE Dream Team
EM 3. Disco dance duo lapset Heikkilä Erika & Kalliala Anni
EM 3. Disco dance soolo naiset Saima Kokkonen
EM 1. Disco dance soolo lapset tytöt Erika Heikkilä

2015

WCup 1. Production Young at Heart
MM 2. Moderni muodostelma aikuiset2 Comeback
MM 1. Moderni muodostelma aikuiset2 Showmamas
MM 1. Moderni pienryhmä aikuiset2 Makitanza
MM 1. Moderni soolo juniorit pojat Alex Komulainen
MM 2. Jazz muodostelma juniorit StepUp
MM 2. Jazz pienryhmä aikuiset2 RAW/Helsingin Tanssiopisto
MM 1. Jazz pienryhmä aikuiset2 HC 2.0
MM 1. Jazz soolo juniorit pojat Alex Komulainen
MM 3. Disco dance muodostelma aikuiset DCA Divine
MM 1. Disco dance duo naiset Janina Ilkka & Saima Kokkonen
EM 1. Disco dance duo naiset Janina Ilkka & Saima Kokkonen

2014

EM 2. Disco dance duo aikuiset Janina Ilkka & Saima Kokkonen
MM 2. Show muodostelma aikuiset2 Comeback
MM 3. Disco dance duo aikuiset Janina Ilkka & Saima Kokkonen
MM 1. Jazztanssi muodostelma aikuiset Team Ämmä
MM 2. Moderni tanssi muodostelma juniorit StepUp SKO Juniors2

2013

EM 2. Disco dance duo lapset Reetta Kaasalainen & Aino Merilä
EM 3. Disco dance duo juniorit Saima Kokkonen & Liisa Piili
EM 3. Disco dance pienryhmä lapset 2paDance Kids
MM 3. Disco dance duo lapset Reetta Kaasalainen & Aino Merilä

2012

MM 2. Show pienryhmä aikuiset2 Dancing Dream Makita
MM 3. Show muodostelma aikuiset2 Golden Girls
WCup 3. Disco dance soolo naiset Blom Rosa

2011

EM 2. Disco dance soolo naiset Janina Ilkka
EM 3. Disco dance duo juniorit Nea Blom & Pinja Kekkonen
EM 1. Disco dance freestyle soolo juniorit tytöt Saima Kokkonen
MM 1. Latino show pienryhmä aikuiset2 Sensational Five
MM 1. Jazztanssi soolo lapset pojat Alex Komulainen
MM 3. Jazztanssi pienryhmä juniorit StepUp Juniors
MM 3. Moderni tanssi soolo juniorit pojat Antti Vehmanen
MM 3. Moderni tanssi muodostelma aikuiset DCA Dancers

2010

MM 3. Disco freestyle juniorit Saima Kokkonen
EM 1. Disco dance soolo naiset Janina Ilkka
EM 2. Disco freestyle juniorit Saima Kokkonen
MM 2. Show muodostelma aikuiset Team F
MM 2. Jazztanssi pienryhmä juniorit StepUp School
MM 1. Jazztanssi muodostelma juniorit DCA
MM 3. Moderni tanssi pienryhmä juniorit DCA

2009

EM 1. Disco freestyle soolo naiset Lotta Stenlund
EM3. Disco freestyle soolo naiset Janina Ilkka
MM 2. Latin show duo aikuiset Saara Huovinen & Marko Keränen
MM 1. Latino show pienryhmä aikuiset Northern Latin Exposure
MM 2. Moderni tanssi pienryhmä lapset Tanssikoulu DCA
MM 3. Moderni tanssi pienryhmä juniorit Tanssikoulu DCA
MM 3. Moderni tanssi muodostelma juniorit Tanssikoulu DCA
MM 2. Moderni tanssi muodostelma aikuiset OAMK
WCup 1. Jazztanssi pienryhmä juniorit StepUp Show School

2008

MM 1. Jazztanssi pienryhmä juniorit DCA
MM 1. Jazztanssi duo juniorit Noora Laitinen & Sharon Leinson
MM 2. Jazztanssi muodostelma Team F
MM 2. Jazztanssi pienryhmä DCA
MM 2. Jazztanssi muodostelma juniorit StepUp
MM 3. Jazztanssi pienryhmä Team F
MC 1. Moderni tanssi pienryhmä juniorit DCA
MC 3. Moderni tanssi pienryhmä Team F
MC 3. Moderni tanssi pienryhmä juniorit DCA
MC 3. Moderni tanssi duo juniorit Karita Marmo & Janni Partanen
EM 2. Disco freestyle soolo naiset Janina Ilkka
MM 2. Moderni tanssi pienryhmä aikuiset Team JAO

2007

EM 1. Disco dance soolo tytöt juniorit Janina Ilkka
MM 1. Moderni tanssi soolo miehet Markku Haussila
MM 1. Jazztanssi duo Markku Haussila & Vanessa Janatuinen
MM 1. Jazztanssi pienryhmä juniorit DCA
MM 1. Moderni tanssi pienryhmä kuusi
MM 2. Jazztanssi pienryhmä DCA
MM 2. Jazztanssi muodostelma juniorit DCA
MM 2. Jazztanssi muodostelma Citydance
MM 3. Moderni tanssi duo juniorit Meri Kovanen & Anni Porrasmäki
MM 3. Jazztanssi pienryhmä Citydance
MM 1. Disco soolo tytöt juniorit Janina Ilkka

2006

EM 1. Breakdance teams King Kong Flava
EM 1. Breakdance teams juniorit Break-5 Crew
EM 1. Breakdance soolo Heikki Virkkula
EM 1. Breakdance soolo juniorit Joonas Tiiro
EM 2. Breakdance teams Sidewalk Souldiers
EM 2. Breakdance teams juniorit PorvooCityB-Boys
EM 2. Breakdance soolo Olli-Matti Lajunen
EM 2. Breakdance soolo juniorit Mark Niskanen
EM 2. Hip hop muodostelma Hot Cakes
EM 2. Hip hop pienryhmä Street Lovers
EM 2. Hip hop duo Lasse Hyttinen & Ville Köngäs
EM 3. Breakdance teams Rancid Rockers
EM 3. Breakdance soolo Tuomas Määttä
EM 3. Hip hop muodostelma SCrew
EM 3. Hip hop soolo tytöt juniorit Vanessa Janatuinen
MM 1. Latino show pienryhmä Citydance
EM 2. Latino show duo Saara Huovinen & Marko Keränen
MM 1. Jazztanssi muodostelma Team F
MM 1. Jazztanssi pienryhmä Becausewecancancan
MM 1. Jazztanssiduo Markku Haussila & Frans Valkama
MM 1. Jazztanssi soolo naiset Pia Erkko
MM 2. Jazztanssi duo Mira Ravald & Taneli Törmä
MM 2. Jazztanssi soolo miehet Taneli Törmä
MM 3. Jazztanssi pienryhmä StepUp
MM 3. Jazztanssi muodostelma juniorit DCA
MC 1. Moderni tanssi soolo miehet Frans Valkama
ECup 1. Disco dance duo juniorit Rosa Blom & Janina Ilkka
ECup 2. Disco dance soolo tytöt juniorit Janina Ilkka

2005

-

2004

EM 2. Hip hop duo juniorit Vanessa Janatuinen & Anniina Tikka

2003

MM 2. Hip hop soolo pojat juniorit Mikael Turtiainen
MM 2. Showtanssi duo Outi Martikainen & Heikki Harinen

2002

MM 2. Hip hop duo juniorit Sandra Itäinen & Pasi Seppä

2001

-

2000

MM 1. Showtanssi duo Katja Törmälä & Antton Laine
MM 2. Showtanssi duo Outi Martikainen & Heikki Harinen
MM 2. Disco freestyle Liisa Mäkinen

1990-luku

MM 2. Showtanssi duo juniorit Pia Erkko & Sebastian Wennström
MM 2. Showtanssi duo Katja Törmälä & Antton Laine
MM 2. Disco dance soolo Marko Vallittu

MM 1. Showtanssi duo Jonna Kantola & Toni Mäenpää
1995 MM 1. Disco freestyle Mikko Ahlgren

1994 MM 2. Showtanssi duo Katja Törmälä & Antton Laine

1992 MM 1. Showtanssi duo Marianne Järvinen & Tino Singh
1992 MM 2. Showtanssi duo Katja Törmälä & Antton Laine

1990 MM 2. Showtanssi duo Mindy Lindblom & Osku Heiskanen
1990 MM 3. Disco freestyle Sari Louko

1989 MM 1. Showtanssi duo Sari Louko & Jukka Suutari
1989 MM 3. Showtanssi duo Marjukka & Liseli Miestamo

1980-luku

1988 MM 2. Disco freestyle Sari Louko
1988 EM 1. Showtanssi duo Sari Louko & Jukka Suutari
1988 EM 2. Disco freestyle Sari Louko

1987 EM 1. Showtanssi duo Sari Louko & Jukka Suutari
1987 EM 2. Disco freestyle Sari Louko

1986 MM 3. Showtanssi duo Sari Louko & Jukka Suutari

1985 MM 3. Showtanssi duo Maire Alho & Kikka Kuosmanen